Kolejnego dnia naszej majówki wybraliśmy się na rowery. Podjechaliśmy do Ojcowa w okolice zamku i tam mieliśmy zamiar wykręcić jakaś...

Rowerowa majówka

 
Kolejnego dnia naszej majówki wybraliśmy się na rowery. Podjechaliśmy do Ojcowa w okolice zamku i tam mieliśmy zamiar wykręcić jakaś pętelkę.
 
 
Jako, że był to piękny ciepły wolny i majowy dzień tłumy ludzi z dziećmi dość skutecznie nas spowalniały. Na samym początku Arkowi zerwał się łańcuch, a dodatkowo utknęliśmy w korku!
 
 
Dlatego długo się nie zastanawiając, wróciliśmy do auta i na tym zakończyliśmy ten dzień.
Następnego dnia postanowiliśmy pokręcić w Pieninach. Wybór padł na znajomą już trasę, mianowicie Przełom Dunajca, wraz z pojazdem na Przełęcz pod Tokarnią. Rano standardowo po śniadaniu zebraliśmy się i ruszyliśmy do Krościenka nad Dunajcem, gdzie rozpoczynaliśmy naszą wycieczkę. Pogoda słabo napawała optymizmem, niskie zachmurzenie nie przepuszczało promieni słonecznych, a kiedy wsiedliśmy na rowery poczuliśmy lekkie krople deszczu. Magdzie też się ta aura udzieliła i za nic w świecie nie chciała siedzieć w przyczepce. Nie pozostało nam nic innego jak zatrzymać się przy dość charakterystycznej grocie obok ścieżki rowerowej w Szczawnicy.
 
 
Kilka minut na rześkim powietrzu wystarczyło na poprawę nastroju i ruszyliśmy dalej w stronę Leśnicy, by w Chacie Pieniny zrobić przerwę na małe co nieco  przed podjazdem na przełęcz.
 
 
. Na przełęczy kolejna przerwa, tym razem na kawę, pogoda się znacznie poprawiła, wyjrzało słońce, aż żal było od razu zjeżdżać.


Magda poszalała sobie trochę, my dopiliśmy kawę i z uśmiechami na twarzy ruszyliśmy w dół.


Ani się obejrzeliśmy byliśmy już kolo Czerwonego Klasztoru. Stanęliśmy na krótką przerwę, gdzie Madzia na widok Dunajca zapragnęła kąpieli.


Na nic się zdały tłumaczenia więc, w drogę powrotną ruszyliśmy z wrzaskiem.


Kiedy wjechaliśmy do Szczawnicy pogoda znowu nie zachwycała, więc ile pary w nogach cisnelismy do auta.

- JUSTYNA


Może to też Cię zainteresuje:

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Instagram

Find us on Facebook

Popular Posts